در دنیای خودرو امروز افراد علاقمند به خودرو های جدید و کسانی که می خواهند بهترین و خوش استایل ترین خودرو های داخلی و حتی وارداتی را خریداری کنند، حتما باید از آخرین تغییرات بازار خودرو و اخبار در این زمینه تحقیقلات داشته باشند تا انتخاب درست و بروزی بگیرند.

آخرین و جدیدترین خودرو‌های وارداتی

در ایران خودرو های وارداتی محدود هستند و براحتی می‌توان از جدید ترین خودرو های وارداتی با خبر شد. اما بهتر است از مرجعی مطمئن و بروز آخرین اخبار دنیای خودرو های وارداتی را دریافت کرد تا نه اطلاعات اشتباه دریافت کنیم و نه نیاز به بروزرسانی دانسته ها از خودرو های وارداتی جدید داشته باشیم.

جدیدترین اخبار خودرو داخلی و وارداتی
جدیدترین اخبار خودرو داخلی و وارداتی

معرفی شاسی‌بلند جدید لیفان

لیفان Maiwei در نمایشگاه خودرو های سال گذشته شانگهای به‌عنوان کانسپت لیفان X70 معرفی شده بود. شباهت کانسپت به تویوتا FJ Cruiser و رنج‌روور بیش از هر چیزی خودنمایی میکرد و باعث شد تا انتقاداتی از آن صورت بگیرد. درنتیجه در طرح نهایی که Maiwei نامیده شده، تغییراتی در طراحی چراغ‌ها و بخش‌های مختلف صورت گرفته تا طرح کلی خودرو ابتکاری‌تر باشد. این تغییرات الزاماً به زیباتر شدن خودرو کمکی نکرده است.

جایگزین پراید در سال ۹۹ داتسون یا چانگان

این مسئله همیشه میان کارشناسان صنعت خودرو کشور مطرح بود و خروج پراید از خط تولید سایپا، موافقان و مخالفان زیادی داشته است. موافقان با خروج پراید معتقد هستند که این خودروی اقتصادی دیگر نمی تواند با استانداردهای روز هماهنگ شود و عمر مفید آن سال های سال است که برای تولید تمام شده است.

مخالفان با خروج پراید نیز می گویند با این که این خودرو در کف استانداردهای کنونی قرار دارد و با اجباری شدن استانداردهای جدید با مشکل مواجه می‌شود، اما می توان دوباره پراید را با استانداردهای جدید هماهنگ کرد و همچنان این خودرو را به عنوان ارزان ترین خودروی بازار ایران در اختیار مشتریان گذاشت. اما آنچه میان نظرهای موافقان و مخالفان مشترک بود، نیافتن جایگزینی برای پراید با قیمت مشابه و یا در بازه رقابتی آن است.

در تمام این سال ها که حرف از توقف تولید پراید بود و موافقان و مخالفان نظرها و دلایل خود را در رسانه ها منتشر می‌کردند، شرکت سایپا تحقیقات و بازارسنجی هایی را برای آوردن خودرویی به عنوان جایگزین پراید شروع کرده بود که تا پیش از آغاز تحریم های آمریکا ادامه داشت.

یکی از خودروهایی که برای جایگزینی با پراید به سایپا آمد و بررسی های مختلفی بر روی آن انجام شد، «داتسون GO» بود. خودرویی که از سال ۲۰۱۴ توسط گروه «رنو – نیسان» به بازار جهانی معرفی شده و تا امروز عرضه در بازارهایی چون هند، نیوزلند و اندونزی را تجربه کرده است. در حال حاضر تولید رسمی داتسون GO در هند و اندونزی ادامه دارد و این خودرو در خطوط تولید نیسان نیز مونتاژ می شود.

آخرین اخبار و فناوری خودرو در موتویک

برای دریافت اطلاعات خودرویی داخلی و خارجی بیشتر می توانید از طریق لینک زیر به سایت موتویک مراجعه نمایید.

برای ورود به سایت آخرین اخبار دنیای خودرو کلیک کنید

۵ / ۵٫ ۲