انواع درب لابی

درب لابی، توسط چوب های طبیعی (روس،راش ،بلوط و…) طی سه مرحله در دمای خاص متناسب با چوب خشک می شود که این امر باعث جلوگیری از تاب خوردگی وعمربالای درب می شود، امروزه استفاده از درب تمام چوب برای ورودی ساختمان نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده است به طوری که استفاده از درب تمام چوب به دلیل زیبایی  یکی از ارکان مهم در هر ساختمانی به شمار می رود دربهای لابی به دربی گفته میشود که به طور معمول در ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر بسزایی در نمای ساختمان دارد.

درب ورودی ساختمان به طورمعمول متشکل از سه لنگه است که دو لنگه آن در کنار درب به صورت ثابت بوده و لنگه وسطی آن به عنوان درب باز و بسته میشود شیشه های مورد استفاده در درب ورودی  معمولا سه جداره بوده و دارای برنزکاری هستندجنس درب میتواند از جنس تمام چوب،  فلزی و یا ترکیبی از هردو باشدکه مشتری میتواندبا توجه به نیاز خود درب مدنظر را خریداری نماید.

درب لابی چیست ؟

درب لابی چوبی یا درب ورودی تمام چوب نوعی از درب می باشد که از چوب برای ساخت آن استفاده می شود البته یک تفاوت با سایر انواع دربهای لابی چوبی دارد این تفاوت این می باشد که در این نوع از مدل برای ساخت آن از هیچ چیز به غیر از چوب استفاده نمی شود چوب های زیادی برای ساخت درب لابی تمام چوب مورد استفاده قرار میگیردکه از مهمترین انواع چوب های مورد استفاده برای ساخت این درب می توان به چوب راش و چوب روسی  اشاره کرد.

نکاتی را که باید در هنگام خرید درب مد نظر قرار دهید

درب مد نظر شما باید با طرح و نمای ساختمان تطابق داشته باشد

در هنگام خرید درب  باید به این نکته توجه کنید که درب انتخاب شده شما با چوب خشک شده بادستگاه های صنعتی ساخته شده باشد

طرح و نقشی که معمولا توسط برنز روی شیشه های درب  قرار میگیرد

به صورت سلیقه ای بوده .شما میتوانید با توجه به سلیقه خود طرح درب , رنگ و تاج و روکوب ها  را انتخاب و خریداری نمایید

جنس درب میتواند از جنس تمام چوب ،فلزی و یا ترکیبی از هردو باشد

مهمترین انواع درب لابی که در بازار

  • درب   لابی تمام چوب
  • درب  لابی ضدسرقت
  • درب  لابی فلزی
  • درب  لابی استیل

آریناچوب با تنوع بسیار در ساخت دربهای  لابی وهچنین کیفیت بالا یکی از پیشگامان این صنعت میباشد

درب ضدسرقت لابی

درب ضدسرقت لابی معمولا به دو صورت دو لنگه یا یک و نیم لنگه ساخته میشوند و بیشتر برای نصب در ورودی ساختمان ها و ویلاها کاربرد دارند. این نوع درب های ضد سرقت نسبت به دربهای تک لنگه ایمنی کمتری دارند اما نسبت به درب های معمولی ایمنی بیشتری دارند. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی ها، مزایا و معایب درب های لابی و ویلایی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

درب لابی ضد سرقت
درب لابی ضد سرقت

تفاوت درب تمام چوب لابی با درب ضدسرقت لابی

درب ضدسرقت لابی ایمنی کمتری نسبت به دربهای ضد سرقت تک لنگه دارند و از طرفی رگلاژ و نصب آنها نیز سخت تر است. این درب ها از یک طرف بر روی لنگه درب قرار داده میشوند و همین مساله ایمنی این درب ها را کمتر میکند.

پهنای بیشتر درب های ضد سرقت لابی نیز از میزان استحکام و مقاومت آنها کاسته است. درب های ضد سرقت لابی بر روی پاشنه سنگی نصب میشوند تا از زیر درب هیچگونه ورودی ایجاد نشود. جابجایی و حمل و نقل درب های دو لنگه در کارخانه و در مسیر مقصد نیز سخت تر از در بهای تک لنگه و معمولی است.

رویه درب ضدسرقت لابی

این درب ها رویه ای مشابه درب های ضد سرقت تک لنگه دارند اما به دلیل قرینگی موجود در این درب ها مخصوصا در عرض های کمتر از ۱۸۰ لنگه درب بازشو کمی بزرگتر از لنگه درب ثابت است. روکش درب های ضد سرقت دو لنگه لابی شبیه بیشتر درب های دو لنگه است اما بهتر است این روکش از جنس روکش چوبی با رنگ پلی استر باشد تا در صورت افتادن هر گونه خط و خش بر روی روکش بتوان آن را با بتونه و هم رنگ روکش دوباره رنگ آمیزی نمود.

درب لابی چوبی
درب لابی چوبی

 ظاهر درب دو لنگه 

درب های لابی دو لنگه معمولا ظاهری برجسته داشته که بر روی قسمت پشتی آنها نمای CNC ساده کار شده است. در قسمت پشتی این درب ها قفلهای خاصی نصب میشود تا لنگه ثابت درب مقاومت بیشتری داشته باشد و بهتر بایستد.

رگلاژ دربها

درب های لابی سنگین تر و عریض تر از درب های معمولی هستند و به همین دلیل رگلاژ این دربها سخت تر از دربهای معمولی باشد و از طرفی همین موضوع سبب شده که احتمال خارج شدن این درب ها از رگلاژ بیشتر بوده و به مرور دچار افتادگی شوند.

ابعاد درب ضدسرقت لابی

دربهای لابی چوبی در ابعاد مختلفی ساخته و نصب میشوند. درب یک و نیم لابی درب هایی با عرض کمتر از ۱۴۵ سانتی متر هستند. دربهای لابی یک و نیم لنگه به طور معمول بازشویی در حدود ۹۵ و ۳۵ سانتی متر برای لت کوچک دارند اما عرض این درب ها با توجه به نوع ساختمان ها متفاوت است.

دربهای چوبی را میتوان در عرض های بزرگ ساخته و یا حتی مطابق با نیاز خریداران با ابعاد سفارشی آنها را تهیه کرد. دربهای تک لنگه با کتیبه های کناری برای درب لابی باید دارای عرض پشت تا چهارچوب ۱۹۵ سانتی متر باشد اما دربهای دو لنگه با دو کتیبه های کناری باید دارای عرض ۲۵۰ سانتی متر باشد. ارتفاع زیر ساب فریم تا کف فینیشینگ برای یک درب چوبی لابی استاندارد نیز نباید بیشتر از ۲۱۵ سانتی متر باشد

نکاتی درباره انواع دربهای لابی

دربهای لابی ضدسرقت بیشترین ضریب امنیت را نسبت به سایر انواع لابی دارند.تامین و نگهداری دربهای  تمام چوب نسبت به سایر انواع لابی مشکل تر می باشد و اینگونه دربها نسبت به رطوبت بسیار حساس بوده و در صورت خرابی هزینه تعمیر آن زیاد می باشد.

دربهای تمام چوب قیمت تمام شده بالاتری نسبت به بقیه مدل ها دارد.دربهای ضدسرقت نباید مستقیم در معرض باران قرار بگیرد ولی مکان های مرطوب مشکلی برای آن ایجاد نمی کند.نیم لنگه های  ضدسرقت می تواند بازشو یا ثابت باشد.عرض شیشه های  ضدسرقت به گونه ای است که سر انسان از آن عبور نمی کند.در صورت صدمه دیدن دربهای ضدسرقت هزینه تعمیر آن بسیار مناسب می باشد

درب ضد سرقت لابی

درب ضدسرقت نیز نوعی دیگر از درب ورودی می باشد که با توجه به ویژگی بسیار خوبی که برای ایجاد امنیت داردمی تواندیک انتخاب مناسب برای خرید درب باشد درب ضدسرقت دارای امنیت بالایی می باشداین درب از ساختار امنیتی بالاتری نسبت به سایر انواع دربهای برخوردار می باشداستفاده از قفل های مرکزی، چهارچوب و…. که وظیفه ایجاد امنیت را بر عهده دارند تنها بخشی از ساختار درب ضد سرقت می باشد، دربهای ضدسرقت همانند دربهای معمولی ضدسرقت استراکچر کاملا فولادی دارند و برای زیباتر شدن برای ساخت آنها از ام دی اف با روکش طبیعی راش یا گردو استفاده می شود.

درب لابی درجه یک
درب لابی درجه یک

همچنین کلیه ی قسمت های فلزی کار توسط رکوب و تاج چوبی پوشانده می شود.به دربهای ضدسرقت با توجه به عرض آنها نیم لنگه اضافه می شود. که این نیم لنگه ها هم میتواند شیشه خور باشد که نور از آنها عبور کند و هم میتواند ساخته شده از ام دی اف باشد به صورتی که نور از آنها عبور نکند. شیشه های بکار رفته در لابی ضدسرقت لمینت شده می باشند و کاملا نشکن می باشد.

آرینا چوب نیز به عنوان یکی از تولیدکنندگان درب ضد سرقت می باشد که در صورت نیاز می توانیدجهت خرید این محصول با ما در تماس باشید

درب لابی شیشه خور

یکی از در بهای  بسیار پر کاربرد درب شیشه خور می باشد این درب نیز توسط این گروه قابل ساخت و نصب می باشداستفاده از انواع شیشه ها و همچنین استفاده از انواع چوب ها و طرح ها در ساخت این گونه از دربهای می تواندیک درب بسیار شیک و مناسب با خواسته های شما را به وجود آورد برای اطلاعات بیشتر در مورد این درب می توانید

با ما در تماس باشید تا همکاران ما اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند

درب  استیل لابی

نوعی دیگر از این نوع دربها فلزی می باشد این نوع از درب دارای ظاهر بسیار زیبایی می باشدبا توجه به اینکه استیل دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و…میباشد از استیل به عنوان یک ماده اولیه برای ساختن درب نیز استفاده می شود.

دربهای  استیل نیز نوعی از نمونه های ساخته شده با ورق استیل می باشدزیبایی ، مقاومت و قیمت مناسب تنها بخشی از ویژگی های درب ضد سرقت استیل می باشدقیمت درب استیل با توجه به برخی از فاکتورها مختلف می باشد

ورود به سایت آرینا چوب

۵ / ۵٫ ۳