دهمین جشنواره انار «صد دانه یاقوت» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هدف گسترش و تقویت خوداتکایی، خودباوری و عزت ملی با شعار «خانواده ، شادی و نشاط» از ۲۴ آبان تا ۸ آذرماه ۱۴۰۰در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۴، رضا دوستعلی (مدیر فرهنگی هنری منطقه ۴ و رییس فرهنگ‌سرای اشراق) با اعلام این خبر تصریح کرد: دهمین جشنواره «انارصد دانه یاقوت» به منظور معرفی و آشنایی مخاطبان و شهروندان با مشتقات، مزایا و خواص انار و حمایت از باغداران و تولیدکنندگان انار و ایجاد فرصت ارتباط مستقیم به منظور رونق‌بخشی به کسب و کار آنان و ایجاد فضا و بستری سالم و ارتقای شناخت خانواده‌ها از موضوعات فرهنگی و اجتماعی با رعایت کامل پرتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۴ افزود: این جشنواره در بخش‌های متنوع شامل عرضه انار و مشتقات آن، نمایشگاه سوغات استانها و صنایع دستی اقوام، نمایشگاه فرش، برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری، کارگاه های متنوع هنری تدارک دیده شده است، که به منظور آشنایی شهروندان با میراث فرهنگی هنری اقوام مختلف، تولیدات هنری و صنایع دستی، هنرهای خانگی و فرهنگی هنری نقاط مختلف ایران به مدت ۱۵ روز از ساعت ۱۰ الی ۱۹ در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می‌شود.

جشنواره انار
جشنواره انار در فرهنگ‌سرای اشراق

جشنواره انار در فرهنگ سرای اشراق

رییس فرهنگ‌سرای اشراق ضمن اشاره به برگزاری ۹ دوره جشنواره، یادآور شد: دهمین جشنواره انار با رعایت کامل پرتکل های بهداشتی ،ایجاد فضای با نشاط با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و عرضه محصولات با کیفیت اجرا می‌شود. همچنین مرکز واکسیناسیون اشراق نیز ازساعت ۸ تا ۱۸ در خدمت همشهریان عزیز جهت تزریق انواع واکسن می‌باشد.

جشنواره انار
جشنواره انار در فرهنگ‌سرای اشراق

دوستعلی تصریح کرد: آیین افتتاحیه این جشنواره روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ساعت ۱۰ با حضور حجت السلام و المسلیمن میثم امرودی ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیران فرهنگی و هنری مناطق ، مدیران شهری و شهروندان معزز برگزار می‌شود. آیین افتتاحیه شامل قرائت قرآن، اجرای سرود توسط گروه ناشنوایان دستان پارسی ، نقالی و موسیقی کرمانجی و……. است.

جشنواره انار فرهنگ سرای اشراق تهران
جشنواره انار فرهنگ سرای اشراق تهران

علاقه مندان جهت شرکت در دهمین جشنواره انار صد دانه یاقوت می‌توانند از ۲۴ آبان تا ۸ آذر ساعت ۱۰ تا ۱۹ به فرهنگ‌سرای اشراق به نشانی فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره مراجعه کنند و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۷۳۵۴۷۳۵ تماس بگیرند و یا به نشانی eshragh.farhangsara.ir مراجعه کنند.

ورود به سایت فرهنگسرای اشراق

۵ / ۵٫ ۱