شیت پلاست

کارتن پلاست، مقوا یا کارتن پلاستیکی است که از سه لایه­ی نازک پلی پروپیلن ساخته شده است به طوری که یک لایه­ی­ زنجیری و چین­دار بین دو لایه­ی صاف پلاستیکی قرار دارد و بدین جهت به عنوان ورق پلاستیکی دو جداره نیز شناخته می­شود. این ساختار لایه­ای باعث می­شود کارتن پلاست فوق­العاده سبک و در برابر ضربه مقاوم باشد.

عمر کارتن پلاست بستگی به شرایط نگهداری آن دارد و اگر در خانه نگهداری شود می­تواند برای همیشه باقی بماند. پلی­پروپیلن موجود در ساختار کارتن پلاست دارای pH خنثی است و اغلب روغن­ها، حلال­ها و آب در دمای عادی تأثیری روی آن ندارند. همچنین در برابر مواد شیمیایی و شرایط نا مساعد آب و هوایی نیز مقاوم است و ماندگاری بالایی دارد.

کارتن پلاست ورق پلاست
کارتن پلاست ورق پلاست

چاپ، برش و نصب کارتن پلاست ساده و ارزان است و به تجهیزات بسیار تخصصی نیازی ندارد. همچنین به علت وزن سبک، حمل و نقل آن نیز آسان صورت می­گیرد و در نتیجه در هزینه ­ها صرفه ­جویی می‌­شود.

هر چند کارتن پلاست به اندازه­ی کافی محکم به نظر می­رسد، اما به همان اندازه انعطاف پذیر نیز هست و به شما اجازه می­دهد به راحتی آن را برش دهید، خم کنید یا سوراخ هایی در آن ایجاد کنید.

پلی­پروپیلن موجود در کارتن­ پلاست زیست تخریب پذیر نیست، اما قابلیت بازیافت دارد و کارتن ­پلاست را به یک محصول سازگار با محیط زیست تبدیل کرده است.

کارتن پلاست طرح­ها و رنگ­های متنوعی دارد

کارتن پلاست به شکل­های مختلفی از جمله نوار، رول و شیت کارتن پلاست عرضه می­شود و برای ساخت طیف وسیعی از محصولات بازارهای مصرفی و صنعتی مورد استفاده قرار می­گیرد.

به علت اینکه کارتن پلاست طیف رنگی گسترده­ای دارد و در طرح­های متنوع و ضخامت­های گوناگون عرضه می­شود به طور گسترده­ای جهت بسته­بندی ظروف پلاستیکی قابل بازیافت و تهیه­ی انواع استند کارتن پلاست مانند استند فروشگاهی و استند­های راهنما و تبلیغاتی مورد استفاده قرار می­گیرد. همچنین در ساخت دیوار­ها و پارتیشن­های موقت، قفس حیوانات، سطل بازیافت زباله و همچنین در بسته­ بندی صادراتی از جمله جعبه میوه صادراتی نیز کاربرد دارد.  

ورود به فروشگاه ورق پلاست

۴٫۳ / ۵٫ ۶