حتما نشان لینک را مشاهده کرده اید، اما این زنجیر در بک لینک ها معنی یک زنجیر متشکل از سایت های مختلف را دارد و سایت شما را در کسب رتبه و امتیاز به همراه خود بالا میکشند.

برای دریافت بک لینک رابگان و دائمی باید دقت نماییم با اینکه داشتن بکلینک زیاد تاثیر آنچنان منفی برای سایت ما ندارد که نگران کننده باشد ولی ممکن است هزینه و زمان مارا هدر دهند.

بک لینک چیست؟

لینک سازی را میتوان از مهم ترین موضوعات در سئو دانست و نظرات ضد و نقیض بسیاری در مورد تاثیر بک لینک قوی بر سئو و استراتژی اجرای آن وجود دارد. در این مقاله تلاش می‌کنیم ابتدا دریابیم بک لینک چیست و پس از آن بررسی کنیم چه تاثیری بر سئو سایت ما خواهد داشت.

لینک سازی یا کسب بک لینک قوی و دائمی فارسی و انگلیسی فرآیند دریافت لینک از سایر سایت های اینترنتی برای سایتمان است. منظور از لینک متن یا تصاویری هستند که با کلیک بر روی آنها کاربر به صفحه دیگری در اینترنت منتقل میشود. ربات های گوگل زمان بررسی یک صفحه لینک های موجود در آن را نیز بررسی شده و به این صفحات لینک شده مراجعه می‌کنند. به همین شکل مسیر حرکتی ربات گوگل در اینترنت شکل می‌گیرد.

تعیین ارزش بک لینک توسط گوگل

بک لینک های رایگان و قابل خریدی که از سایت های مختلف به سایت شما ایجاد میشود ارزش و اعتبار یکسانی از دید گوگل نخواهند داشت. گوگل تلاش میکند فاکتورهای مختلفی را برای تعیین ارزش یک بک لینک لحاظ کند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 اعتبار دامنه یا Domain Authority

فاکتورهای بسیاری برای تعیین اعتبار دامنه شما لحاظ میشود که برخی از آنها عبارتند از عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک های دریافتی، تعداد لینک های خروجی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و … . هرچقدر اعتبار دامنه ای که به شما لینک داده است بیشتر باشد ارزش بک لینک و تاثیر آن بر جایگاه شما بیشتر خواهد بود.

 اعتبار صفحه یا Page Authority

اعتبار صفحه شباهت زیادی به اعتبار دامنه دارد ولی برای یک صفحه خاص از آن دامنه محاسبه میشود. ممکن است دامنه اعتبار بسیار بالایی داشته باشد ولی صفحه ای که از آن لینک دریافت کرده اید اعتبار پایینی در آن دامنه داشته باشد. میزان اعتبار صفحه معمولا براساس لینک سازی داخلی سایت به آن صفحه و بک لینک هایی که مستقیما برای همان صفحه ایجاد شده است تعیین میگردد.

صفحاتی که لینک سازی داخلی خوبی داشته باشند معمولا اعتبار بالایی نیز خواهند داشت. بعنوان مثال صفحاتی که در منوی اصلی سایت هستند معمولا معتبرترین صفحات آن دامنه خواهند بود.

چگونه از تعداد خرید بک لینک خود با خبر شویم

وبسایت الکسا امکان مشاهده تعداد خرید و یا رایگان بک لینک های با ارزش شما  را نشان میدهد، کنسول گوگل نیز بکلینک های معتبر واقعی و دائمی که دارید را اعلام میکند.

ابزار ساخت بک لینک دائمی سئو باز

ورود به سئوباز

چگونه بک لینک را دریافت کنیم؟

با ورود به سایت زیر بیش از ۵۰ بک لینک رنک دار برای سایت خود ایجاد نمائید.

کلیک نمائید

آموزش لینک بیلدینک از سایتهای اتوریتی بالا :

بک لینک از  fdigitalocean.com/community/

بک لینک از emyspot.com

بک لینک از https://ello.co

۵ / ۵٫ ۲