ثبت نام مدارس شاهد در تمامی پایه های تحصیلی آغاز شد کلیه دانش آموزان محترم به منظور پیش ثبت نام اینترنتی می توانند وارد سامانه saja.medu.ir شده  مشخصات هویتی خود را وارد کرده و مراحل پیش ثبت نام را تکمیل نمایند.

منظور از دانش آموزان شاهد فرزندان خانواده های محترم شهدا، آزادگان و جانبازان ۵۰/۰ و بالاتر می باشد. منظور از دانش آموزان غیرشاهد فرزندان خانواده های عادی می باشد.

برای ثبت نام مدارس شاهد  – اطلاع از زمان دقیق ثبت نام و شهریه مدارس با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید. ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۲ – تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۲ – تماس از استان تهران تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از ۸ صبح الی ۱۲ شب  

نحوه ثبت نام مدارس شاهد

برای انجام ثبت نام خانواده های محترم شاهد ، در زمان تعیین شده در هر پایه، ابتدا وارد سامانه سجا شوید و پس از ثبت اطلاعات خود در این سامانه نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. این دسته از دانش آموزان پس از تکمیل اطلاعات خود ثبت نام آنان قطعی خواهد شد.

برای انجام ثبت نام مدارس شاهد دانش آموزان غیر شاهد، دانش آموزان در دو مقطع لازم است برای انجام ثبت نام اقدام نمایند. مرحله اول به صورت ثبت نام موقت می باشد که بر اساس امتیاز بندی که در سامانه سجا قرار گرفته است امکان پذیر است. اما ثبت نام قطعی زمانی امکان پذیر است که دانش آموزان امتیازات مربوط به شیوه نامه مدارس شاهد را اخذ نموده باشند.

لازم به ذکر است که دانش آموزان مدارس غیر شاهد برای ادامه تحصیل در این مدارس لازم است شهریه تعیین شده را پرداخت نمایند. زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام در هر یک از پایه ها در زمان تعیین شده امکان پذیر است و در صورت اتمام زمان مقرر، سامانه سجا یسته خواهد شد و امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت.

شرایط ثبت نام مدارس شاهد
شرایط ثبت نام مدارس شاهد

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد

 • دارا بودن صلاحیت های اخلاقی و رفتاری مناسب برای تحصیل در مدارس شاهد
 • رعایت شئونات اسلامی و پوشش مناسب و تعیین شده متناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموزان الزامی می باشد(برای دانش آموزان پایه های بالاتر پوشیدن چادر الزامی خواهد بود).
 • دانش آموزان ملزم به رعایت قوانین و مقررات انظباطی تربیتی و آموزشی مدارس می باشند.
 • دانش آموزان در صورتی می توانند برای ثبت نام مدارس شاهد اقدام نمایند که مدرسه مورد نظر نزدیک به محل سکونت آنان باشد.
 • برای بررسی امتیازات و همچنین صلاحیت های تعیین شده دانش آموزان، بر اساس سوابق تحصیلی و تربیتی با حضور دانش آموزان و اولیای آنان صورت خواهد گرفت.
 • مسئولیت ثبت نام ورودی تمامی دانش آموزان بر عهده ستاد ثبت نام مدرسه می باشد و شرایط تعیین ادامه تحصیل به عهده شورای مدرسه می باشد.

شرایط معدل ثبت نام برای پایه های مختلف تحصیلی

دانش آموزان در این پایه ها تنها در صورتی که در محدوده مناطق و شهرستان های تابعه باشند، می توانند در صورت برخورداری از شرایط معدلی زیر برای انجام ثبت انم مدارس شاهد اقدام نمایند. لازم به ذکر است که امکان ثبت نام برای فرزندان همکاران محترم فرهنگی و بنیاد شهید در محدوده محل کار والدین در صورت کسب مجوز از اداره شاهد منطقه بلامانع است.

شرایط علمی دانش آموزان ورودی به مدرسه شاهد
اول ابتدایی دارا بودن شرایط عمومی وکسب امتیازلازم مطابق جدول امتیازبندی
پایه هفتم (کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس) یا درس و خیلی ۱ (کسب مقیاس خوب در حداکثر  خوب در سایر دروس) در خردادماه  پایه ششم ۹۸- ۹۹ ابتدایی سال تحصیلی
پایه دهم قبول خرداد ماه در پایه نهم با معدل کل حداقل ۱۷، و نمره سالانه ۱۵ در تمامی دروس

مراحل ثبت نام شاهد در پایه های مختلف

 • از بین تمامی متقاضیان ثبت نام برای پایه های ورودی در مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم در مدارس شاهد تا دو برابر ظرفیت (اصلی و ذخیره) می توانند از طریق سامانه سجا از این مورد اطلاع یابند.
 • کلیه مدیران مدارس شاهد موظف می باشند پس از دریافت اسامی دانش آموزان، از طریق پیامک والدین عزیز را مطلع نمایند.
 • حضور حداقل یکی از والدین به همراه ارائه اصل مدارک ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا، در زمان بررسی وتایید مدارک درمدرسه الزامی خواهد بود
 • مسئولیت تطبیق و تایید نهایی مدارک دریافت شده ارائه شده از سوی اولیاء برعهده مدیر آموزشگاه می باشد
  • تبصره: چنانچه نقصی در رابطه با مدارک وجود داشته باشد، ولی دانش آموز موظف است حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از تاریخ تعیین شده، نسبت به رفع نقص و تحویل مدارک به مسئول اقدام نمایند.
  • لازم به ذکر است پس از انقضای مهلت مذکورهیچ گونه مدرک یا ادعایی پذیرفته نخواهد شد و پیش ثبت نام لغو می گردد.
  • برای آن دسته از دانش آموزانی که امتیاز آنان برابرو یا فاقد امتیاز هستند ، (در شرایط مساوی) دوری و نزدیکی محل سکونت از مدرسه شاهد ملاک اولویت پذیرش آنان خواهد بود.
ثبت نام شاهد
ثبت نام مدارس شاهد

زمان تعیین شده برای ثبت نام مدارس شاهد

دوره تحصیلی اول ابتدایی پایه هفتم پایه دهم
زمان ثبت نام چهارم تا ۱۷ خرداد اول تا ۱۴ تیر ۵ تا ۲۱ تیر
اعلام نتایج غیرقطعی ازطریق سایت وارسال پیامک توسط مدرسه ۱۹ تا ۲۱ خرداد ۱۶ تیر ۲۳ تیر
بررسی مدارک دانش آموزان ازسوی ستاد ثبت نام مدرسه وتایید درسامانه سجا ۲۲ تا ۲۷ خرداد ۱۷ تا ۲۷ تیر ۲۴ تا ۳۱ تیر
تایید مدارک ثبت نام از سوی منطقه، استان و اعلام نتایح قطعی به اولیاء ۲۸ خرداد تا ۳ تیر ۲۸ تیر تا ۳ مرداد ۱ تا ۱۸ مرداد

نحوه امتیاز بندی داوطلبان ثبت نام در مدارس شاهد

ایثارگری ردیف وضعیت دانش آموز میزان امتیاز توضیحات و مدارک مورد نیاز
۱ ۱-۱     – فرزند جانباز با حداقل ۲۰% ازکارافتادگی  اعصاب و روان یا حداقل ۲۰% شیمیایی ۲-۱ – فرزند جانباز ۲۵ تا ۴۹ درصد متوفی ۳-۱ – دانش آ«وز جانباز ۵۰۰ امتاز – معرفی نامه یا کارت شناسایی  معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران – گواهی درصد مجروحیت با ذکر درصد جانبازی اعصاب و روان یا شیمیایی از معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران
۲ فرزند جانباز ۲۵ تا ۴۹ درصد درصد جانبازی  ×  10 – معرفی نامه یا کارت شناسایی  معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران
۳ ۱/۲ – خواهر و برادر شهید و جانباز ۷۰% و بالاتر ۲/۲ – نوه شهید و نوه جانباز ۷۰% و بالاتر ۲۷۰ امتیاز – معرفی نامه یا کارت شناسایی  معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران
۴ فرزند جانباز تا ۲۵ درصد درصد جانبازی  ×  10 – معرفی نامه یا کارت شناسایی  معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران
۵ فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی خدمت داوطلبانه در جبهه در ۸ سال دفاع مقدس (شهریور ۵۹ تا شهریور ۶۷ – حداکثر ۹۶ ماه) : هر ماه  7  امتیاز – گواهی معتبر از نیروی مقاومت بسیج با جهاد سازندگی مطابق بند ۲-۶ (با قید مدت حضور داوطلبانه در جبهه یا مناطق جنگی)
۶ فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه خدمت داوطلبانه در جبهه در ۸ سال دفاع مقدس (شهریور ۵۹ تا شهریور ۶۷ – حداکثر ۹۶ ماه) : هر ماه  4  امتیاز – گواهی معتبر از مراجع مذکور در (بند ۲-۶ )با قید مدت حضور داوطلبانه در جبهه یا مناطق جنگی
۷ فرزند همسر شهید ۱۰۰  امتیاز – معرفی نامه یا کارت شناسایی  معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران
۸ ۱/۸ – خواهرزاده یا برادر زاده شهید و جانباز بالای ۷۰%  2/8- نوه آزاده و جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد هر مورد  50  امتیاز هر مورد  50  امتیاز   – معرفی نامه یا کارت شناسایی  معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با ثبت نام مدارس شاهد ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با ثبت نام دارید و یا مایل به کسل اطلاعات بیشتر می باشید، با مشاوران ما به شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

جهت ثبت نام مدارس شاهد کلیک کنید

۵ / ۵٫ ۳